Twardogóra beneficjentem rządowego programu! - Twardogorainfo.pl

Twardogóra beneficjentem rządowego programu!

W Twardogórze odbędzie się modernizacja przystanku kolejowego. Inwestycja zostanie przeprowadzona w ramach “Programu budowy i modernizacji przystanków kolejowych na lata 2020–2025”
Dworzec Twardogóra
fot. Wikimedia

12 nowych inwestycji

W ramach programu zostanie zmodernizowane, lub zbudowane od nowa 12 przystanków. Wśród nich znajdzie się również i przystanek w Twardogórze, którego modernizacja została wyceniona na 8 milionów złotych.

Nowe inwestycje mają pomóc z wykluczeniem osób ograniczonych ruchowo oraz ułatwić dostęp do komunikacji zbiorowej w miejscach nie objętych połączeniami kolejowymi. Tak brzmią trzy podstawowe cele postawione przez Ministerstwo Infrastruktury:

  • zwiększenie dostępu do przystanków kolejowych dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się,
  • zwiększenie dostępu do transportu kolejowego dla lokalnych społeczności przez uzupełnienie lokalnej i regionalnej punktowej infrastruktury pasażerskiej,
  • zwiększenie dostępu do miejsc parkingowych dla podróżnych.

Miliard złotych na nowe inwestycje

Chcemy, aby efektem realizacji Programu przystankowego było zminimalizowanie wykluczenia komunikacyjnego. Zadania wynikające z programu, będące inwestycjami lokalnymi, będą bez wątpienia pozytywnie wpływały na rynek pracy w czasie walki z kryzysem związanym z koronawirusem. W znacznej części przy budowie nowych lub remoncie dotychczasowych przystanków kolejowych będą mogły uczestniczyć nie tylko duże podmioty, lecz również niewielkie, rodzinne firmy

Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury

Rządowy program pochłonie łącznie miliard złotych. 66,3 mln złotych zostanie przeznaczone na dolnośląskie inwestycje. O programie szerzej pisaliśmy na łamach DolnyŚląskInfo:

>