Wiemy gdzie w Twardogórze będzie można się zaszczepić na COVID-19 - Twardogorainfo.pl

Wiemy gdzie w Twardogórze będzie można się zaszczepić na COVID-19

Jak podaje DolnySlaskInfo.pl na całym Dolnym Śląsku dostępnych będzie około 500 placówek dla chcących się zaszczepić na koronawirusa. Wiemy, gdzie w Twardogórze można się będzie zaszczepić na COVID-19.
fot. pixabay.com

Masowe szczepienia mają ruszyć pod koniec stycznia

Jak podaje portal DolnySlaskInfo.pl na całym Dolnym Śląsku dostępnych będzie około 500 placówek dla chcących się zaszczepić na koronawirusa. Wiemy, gdzie w Twardogórze można się będzie zaszczepić na COVID-19.

Aktualnie w szpitalach węzłowych trwają szczepienia grupy zero. Rozpoczęły się one 27 grudnia i obejmują pracowników ochrony zdrowia ​(personel medyczny i niemedyczny szpitali, pracownicy DPS-ów i MOPS-ów, pracownicy aptek, hurtowni farmaceutycznych, studenci medycyny i pracownicy stacji sanitarno epidemiologicznych. 


Od końca stycznia mają się rozpocząć szczepienia kolejnych grup, które szerzej zostały opisane na portalu WROInfo.pl:

Na portalu WROInfo.pl znajdziesz poszczególne grupy szczepień.

Rządzący poinformowali, że pod koniec stycznia ruszą szczepienia dla grupy 1, obejmującej osoby w wieku 60+ rozpoczynając od najstarszych. W etapie tym szczepieni będą także pensjonariusze DPS-ów i służby mundurowe. 

Ogólnopolska mapa miejsc, w których będzie się można zaszczepić na wirusa SARS-CoV-2 jest dostępna na stronach rządowych tutaj i ma być na bieżąco aktualizowana.

Gdzie można się zaszczepić w Twardogórze?

W Trwardogórze będzie się można zaszczepić w Samodzielnym Zespole Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej, ul. Ludwika Waryńskiego 10, 56-416 Twardogóra.

>