Radny Twardogóry wicemistrzem Polski w biegu ultra - Twardogorainfo.pl

Radny Twardogóry wicemistrzem Polski w biegu ultra

olesnicainfo.pl

Mateusz Szczepaniak – twardogórski radny, reprezentujący barwy klubu WKS Oleśniczanka, zajął II miejsce (w swojej kategorii wiekowej) w mistrzostwach Polski w biegach ultra, które odbyły się w Pabianicach (28-30 sierpnia 2020 r.).

Bieg rozpoczął się w piątek o godzinie 18:30, a zakończył w niedzielę o 18:30. Zawodnicy mieli do wyboru pokonanie dystansu 50 km lub 100 km, albo bieg na czas – 24 h oraz 48 h.  Trasa przebiegała 1722 metrowym odcinkiem uliczkami w parku. Niespodziewanym utrudnieniem dla uczestników były warunki pogodowe. W godzinach nocnych nad trasą biegu przeszła burza.

Mateusz Szczepaniak zdecydował się na bieg na czas – 48 h. Pokonał 212 km i 361 m., i zajął II miejsce w kategorii do lat 30.